logo

0553 100 91 57 çocuk-diş-hekimi-sosyal-medya-1 çocuk-diş-hekimi-sosyal-medya-2 çocuk-diş-hekimi-sosyal-medya-4

Blog

Çocuğunuz Parmak Emiyorsa..

Çocuğunuz Parmak Emiyorsa ;

Parmak emmek birçok çocukta yaygın olan alışkanlıklardan biridir. Aslında, tüm çocukların yaklaşık üçte biri hayatlarının ilk yıllarında parmaklarını emer. Ne yazık ki, başparmak emme, ağız sağlığında çok farklı sonuçlara yol açabilecek sağlıksız bir ağız alışkanlığıdır.

Kötü Nefesle Savaşmanın 4 Yolu

Kötü nefes her yaştan insanı etkileyebilir. Ağız spreyi kullanmak sadece semptomları kapsar, çünkü kötü nefes bakteri oluşumunun sonucudur. Hava bu bakterilerden geçerken, kurur ve kötü kokuya neden olur. Siz ve çocuklarınız bu sorunu önlemek ve süreçte daha sağlıklı bir ağıza sahip olmak için dört kolay yol vardır.

Çürük Dostu ; Cips ve Kraker

Çürük Dostu ; Cips ve Kraker

Dişlerimize en zararlı gıdaları düşündüğümüzde, hemen şekerden bahsederiz. Çürüğe neden olan bakteri şekerde gelişir ve şeker en açık suçlulardan biridir. Cipsler ve krakerler genellikle tatlılar yerine kullanılırlar çünkü dişlerimiz için daha iyi olduklarını düşünüyoruz ve fırçalama konusunda bilnçli olan insanlar bile nişastalı gıdaların olumsuz etkilerini dikkate alma ihtimalleri daha düşük olabilir. Aslında sadece dişler için sorun yaratan tatlı yiyecekler değil, patates cipsi, kraker ve diğer nişasta içerikli besinler de kötü haber. Çiğnendikleri zaman yumuşak veya yapışkan hale gelirler ve yemekten uzun süre sonra dişlerine yerleşirler

Dişler İçin Korkulu Rüya : BİBERON!

Dişler İçin Korkulu Rüya : BİBERON!

Çocukluk çağı çürüklerinin en yaygın kronik çocukluk hastalığı olduğunu ve neredeyse tamamen önlenebilir olduğunu biliyor muydunuz? Biberon bilinçsiz kullanımda erken çocukluk çağı çürükleri için kusursuz zemin oluşturur. Bebeğinizin çürüklerden korumanıza yardımcı olmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Aile Yemeği Sağlıklı Bir Ağız İçin Önemlidir

Aile hayatı telaşlı olabilir ve birlikte tüm aile bir araya getirmek için masa etrafında toplamak zor. Ancak, bir aile yemeği, ebeveynlerin çocuklarının daha sağlıklı gülümsemelerine yardımcı olmaları için harika bir araç olabilir.

Yeni Ebeveynler İçin 4 İpucu

Yeni Ebeveynler İçin 4 İpucu

Yeni bir ebeveyn olmak, binlerce soru ve çok fazla araştırma ile dolu BÜYÜK bir meydan okumadır. Yeni ebeveynler için en sevdiğimiz diş ipuçlarından bazılarıyla yeni ebeveynlerin çocuklarına sağlıklı bir gülümseme kazandırmasına yardımcı olmak için buradayız!

çocuklarda-zirkonyum

bilinçli-sedasyon

hijyen