logo

0553 100 91 57 çocuk-diş-hekimi-sosyal-medya-1 çocuk-diş-hekimi-sosyal-medya-2 çocuk-diş-hekimi-sosyal-medya-4

Çocuğunuz İlk Diş Hekimi Ziyareti İçin Nasıl Hazırlanır?

Çocuğunuz İlk Diş Hekimi Ziyareti İçin Nasıl Hazırlanır?

Çocuğunuz İlk Diş Hekimi Ziyareti İçin Nasıl Hazırlanır?

Pediatrik Diş Hekimi çocuğunuzu rahatlatır ve onlara mümkün olan en iyi diş bakımını verir. Bir pediatrik dişçi çocukların ağız ve diş sağlığı için en iyi seçenekleri sunar. Ancak, ebeveynlerin ilk ziyaret için beklentileri nedir ve çocuklarını nasıl hazırlayabilirler?

Rahatlatıcı Ofisler

Pediatrik diş hekimleri , çocuklar için özel olarak tasarlanmış eğlenceli ve davetkar bir ortamı teşvik etmeyi amaçlamaktadır . Çocuğunuzun rahatlığı , diş hekimi ziyareti ile olumlu bir ilişki kurmanın en önemli faktörlerinden biridir , bu nedenle buraya tıklayarak kliniğimize göz atabilirsiniz. Ne kadar eğlenceli olduğumuzu hissetmek için sosyal medya sayfalarımızı da kontrol edebilirsiniz ! Facebook, kliniğimizle ilgili haberleri aramak için harika bir yerdir ve ayrıca bazı hasta değerlendirmelerimizi okumak için iyi bir yerdir .

Kolay İlk Deneyim

Çocukları diş hekimi ile tanıştırmak, herhangi bir ebeveyn için zor bir görev olabilir. Çocuklar genellikle çeşitli sebeplerden dolayı ilk defa doktora veya diş hekimine gitmekten çok çekinirler. Pediatrik diş hekimleri bunu biliyorlar, bu yüzden ilk klinik ziyaretleri için rahat bir “buluşma ve selamlaşma” sunuyoruz. İlk ziyaret, bizim uygulamamız hakkında bizimle konuşmak için harika bir yoldur ve çocuğunuzun yeni çevreye nasıl tepki verdiğini ölçmek için size bir şans verir.

Çocuklara Bakım Eğitimi

Pediatrik dişhekimleri, küçük çocuklar ve ergenler için 2-3 yıl özel eğitim almışlardır . Diş hekimlerimiz, meslek birlikteliklerimize bakmak ve onurlandırmak için hakkımızda bölümüne göz atabilirsiniz.

Her yaş için bakım

Pediatrik dişhekimleri her yaştan çocuklar için bakım yapar . Bebeklik, çocukluk ve ergenlikten genel diş hekimine geçmeye hazır oluncaya kadar çocuğunuzun sağlıklı bir gülümseme geliştirmelerine yardımcı oluruz. Çocuklarınıza sağlıklı fırçalama alışkanlıklarını öğretmek, diş ipi kullanmanın önemi hakkında bilgilendirmek ve yıllar boyunca ağızlarını temiz tutacak diyet ipuçlarını vermek için sizinle birlikte çalışıyoruz.

Çocuğunuzu Nasıl Hazırlarsınız?

1 - Gelmeden önce, ilk ziyaretlerinin herhangi bir prosedür veya “sandalye zamanı” içermeyeceğini söyleyin. Onlara, sağlıklı bir gülümseme elde etmelerine yardımcı olmak isteyen yeni insanlarla tanışmak için orada olduklarını hatırlatın!

2 - Onları diş hekimleriyle tanıştırmak için diş randevularınızdan birine götürün. Bir diş ziyaretinin ne kadar eğlenceli olabileceğini göstermek için pozitif dil kullandığınızdan ve iyi bir zaman geçirdiğinizden emin olun.

3 - Çocuğunuzun yaşına ve sözlü gelişimlerine uyan uygun ağız sağlığı rutinini uyguladığınızdan emin olun.Ağız sağlığını koruyarak, ilk randevularının daha sorunsuz geçmesine yardımcı olabiliriz.

Çocuğunuzun Diş Hekimi Olmayı Çok isterdik

Çocuğunuz için en iyi diş bakımını sağlamak bizim en önemli önceliğimizdir. Çocuğunuzun dişhekimliği ihtiyaçları hakkında sizinle konuşmak isteriz. Bir diş hekiminin erken teşhisi çok önemlidir, bu yüzden bebeğiniz doğduktan hemen sonra çocuğunuzu getirmenizi öneririz. Bu şekilde, ömür boyu sürecek sağlıklı bir gülümseme kazanmalarına yardımcı olacak bir diş planı hazırlayabiliriz. Randevu veya rahatlatıcı bir buluşma ayarlamak için bizi bugün arayın.

çocuklarda-zirkonyum

bilinçli-sedasyon

hijyen